KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16961013
nr 1696 1013
Demetrios Galanis
(1879-1966), Grekland
Etsning, Stadsparken Aten. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), numrerad XII/XXV. Bildmått: 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 49x60 cm
Demetrios Galanis, bildkonstnär född i Athen 1879, död 1966 i Paris.
måndag 28 april 2025
kl 20:41:48
Demetrios Galanis
Läs mer om Demetrios Galanis
Demetrios Galanis
Läs mer om Demetrios Galanis
nr 1696 1013
Demetrios Galanis
(1879-1966), Grekland
måndag 28 april 2025 |
Demetrios Galanis
Demetrios Galanis, bildkonstnär född i Athen 1879, död 1966 i Paris.Läs mer om Demetrios Galanis